busty redhead has ffm threesome in car.www.mompov.pro anal insemination compilation.
02 / 09 / 2020

Od Nowego Roku wprowadzona zostanie stała opłata –  50 gr za litr napoju z dodatkiem cukru lub substancji słodzącej, dodatek 10 gr za litr napoju z dodatkiem substancji aktywnej (kofeina lub tauryna), opłata zmienna to 5 gr za każdy gram cukru powyżej 5 gram/100 ml w przeliczeniu na litr napoju

Prezes WHO dr Paloma Cuchi wyraziła zadowolenie że polski rząd uwzględnia rekomendacje WHO jako część kompleksowego podejścia w walce z otyłością dzieci i z chorobami niezakaźnymi.

Nie jest to zaskakujące, że rządzący poszukują  nowych sposobów na to, by poprawić sposób odżywienia ludności przez zdrowszą dietę. Narzędzia fiskalne, włączając w to podatki (dotyczące żywności oraz napojów bezalkoholowych), są przedmiotem powszechnego zainteresowania w ostatnich latach.

Podatki nakładane na napoje słodzone cukrem są elementem polityki rekomendowanym przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i jest już dużo dowodów na to, że wprowadzenie takich rozwiązań daje pozytywne wyniki.

Podatki nakładane na mniej zdrowe jedzenie, mogą zachęcić przemysł do zmiany składu produktów i zmienić jego zasoby w kierunku produkcji zdrowszej żywności, na co wskazują doświadczenia na Węgrzech, w Portugali i w Wielkiej Brytanii.

Mamy nadzieję, że w Polsce konsumenci będą kupować zdrowsze produkty jako alternatywę dla opodatkowanej mniej zdrowej żywności. Żałujemy, że decyzja o podatku po raz kolejny odsuwana jest w czasie.

Powrót